ELDSKÄRM / GNISTSKYDD, 1900-tal.

Rak stomme med rundade stöd i mahogny, inglasat broderi i mitt. Motiv av trana samt mindre fågel i flykt vid blommor mot svart bakgrund. Bredd 60 Höjd 103 cm.

Smärre slitage. Märken.

Utropspris
2 000 SEK