Isärtagbart playset i papp. Medföljande Palitoykartong samt bruksanvisning.
Slitage. Veck. Vissa delar med lagning/tejpning. Kartong saknar 1 1/2 flärp. Veck och slitage.
Företaget Palitoy tillverkade och distribuerade Star Wars leksakerna i Storbritannien samt delar av den europeiska marknaden.