SKRIVBORDSSET, 3 delar, mässing, Gusums Bruk.

Kulmodell. Ljusstakar 1 par stämplade Gusum 028. Bläckställ stämplat Gusum 037. Bläckställets längd 22 cm.

Bläckställets lock med skadat fäste. Glasinsats med nagg.

Utropspris
1 500 SEK