Smycken
364352

COLLIER, pärlor av bla nefrit och koraller med hänge av förgyllt silver, 1900-tal.

Olikfärgade pärlor, hämge med dekor av blommor , blad och tecken. Längd 54 cm.

Mindre delar saknas.

Utropspris
4 000 SEK