Överdel med två skjutdörrar med fönster, invändigt hyllplan. Nederdel med luckor. Märkt "Bernard Siguier". Längd 190 cm, bredd 54 cm, höjd ca 220 cm.
Slitage, repor. Nyckel saknas.