Bla gräddkanna och sockerskål, nyrokoko höjd 5-8cm, 4 gafflar i förgyllt silver med emaljarbete, Egon Lauridsen, Danmark. Olika bestick med rik dekor. Flera delar med importstämplar.
Slitage. Ett gaffelblad troligen i stål. Skador på emalj.