BORDSLAMPA, tenn, 1900-talets första hälft.

Klotformad på fyra lejonhuvuden, rund bas med fyra kannelerade tassar. Graverad dekor av blad och blommor på klot. Undertill märkt Svenskt Tenn Handarbete Sv. M. Höjd ca 30cm.

Slitage. Repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK