TRANSCHERBESTICK, 3+1, silver, något otydliga stämplar, troligen Paris, sekelskiftet 1900.

Gaffel och kniv resp spännbar hållare, silverhandtag med dekor av bla veteax. Kniv/spade med förgyllt blad, silverhandtag med rocailledekor. L 21-33.

Slitage, anlöpningar, blad och tenar samt spännbar hållare av stål.

Utropspris
1 500 SEK