PARTI SILVER, 20 delar, 1800-1900-tal. Vikt ca465g exkl lutfiskbestick.

Bland annat två gafflar med tyska stämplar varan en Probst, Bestick gaffel och sked i snäckmodell i originaletui (kniv saknas), Stockholm 1871. Lutfiskbestick, sked och gaffel handtag i fögyllt silver, avlsut i ben, otydliga stämplar Stockholm. Diverse prydnadsföremål. Längd 6,5-25,5cm, höjd 3,5-9cm.

Slitage. Skador. Gravyr.

Utropspris
2 000 SEK