1 par ljusstakar, Joseph Rodgers & Sons, Sheffield, omkring 1900. H ca 15.5.
1 ljusstake. H ca 22. 1900-tal.
1 gräddkanna. H ca 6. 1900-tal
1 sockerskål med lock. D ca 7, H inklusive lock 6,5. 1900-tal.
1 kanna med lock och pip. Handtag i trä. H inklusive lock ca 16. 1900-tal.
1 tesil med underrede. Mindre trädetaljer. D ca 8,5 H ca 3,5.
Slitage, repor. Två ljusstakar med fylld fot, vilken inkluderas i totalvikt. Även trädetaljer inkluderas i totalvikt.