TOYOHARA KUNICHIKA, träsnitt, 2 st. 1800-talets mitt.
Samuraj med kurtisan samt Kabuki skådespelare. Ca 30,5 x 22,5 resp 36,5 x 25.
Revor, fläckar, skador i kanter. Ej examinerade ur ram.