BYST, gips, sekelskiftet 1900.

Föreställande "Apollo". Höjd ca 81 cm.

Lagning, sprickor. Större nagg vid axel samt enstaka mindre nagg. Enstaka färg fläckar.

Proveniens

Johan och Palaemona Mannerheim, Grensholm, Östergötland.

Utropspris
7 000 SEK