Genom bruten dekor. Krönt av en krona flankerad av flaggor. Girlanger. Genombruten bas. Oval spegel H 50.
Bruksslitage. Färgbortfall. Spegelglas anlupet. Märken och repor. Folieringen släppt på visa ställe på spegelglaset.