PARTI ACCESSOARER, 5 delar, från Linnéjubileet 1907.

Två par sidenskor, underklänning, skinnhandskar samt blomdekor och sidenband. Skornas innermått längd ca 23 cm.

Sedvanligt ytslitage och bruksslitage. Ett par skor med flyttad knäppning.

Proveniens

Carl von Linnés ättlingar.

Utropspris
1 500 SEK