Dekor i form av björnbär. Terrin, 2 serveringsskålar, 12 djupa mattallrikar, 14 assietter, 1 såsskål, 4 mindre serveringsskålar, 2 större serveringsfat, 1 kakfat, 14 mattallrikar, 27 brödtallrikar, vatteknanna, 2 ljusstakar, tekanna, kaffekanna, 2 gräddkannor, 2 sockerskålar,
10 tekoppar med fat.
28 kaffekoppar med fat
Bruksslitage. Enstaka nagg. Smärre repor. En kaffekopp med spricka.