Sk snöbollsvas. Balusterliknakde form med dekor av polykroma blommor samt fåglar. vissa delar medföljer löst. Höjd: 98 cm.
Slitage, repor, Skador. Retuscher. Lagningar på dekoren, vissa borfallna delar.