FISKBASSÄNG, porslin, Kina, 1900-tal.

Polykrom dekor mot mintgrön botten. Motiv av drakar, blommor, skrivtecken och fjärilar. Insida med guldfiskar. Diam 53 H 47.

Slitage. Repor. Smärre glasyrdefekter.

Utropspris
12 000 SEK