Dekor i form av blommor samt guldkant. kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, 12 koppar med fat. 6 serveringsfat i olika storlekar, 1 serveringsskål. Vattenkanna, såsskål, 12 djupa tallrikar, 11 tallrikar, 12 assietter, 24 assietter.
Smärre nagg och enstaka sprickor. Smärre slitage på dekor.