SPEGEL, empire, J M Berg, Göteborg, tidigt 1800-tal.
Förgylld och bronserad. Halvmånformat krön. Sidopilastrar med bladverk. Etikettmärkt: Tillverkad wid J M Bergs, Kongl Priviligierade Spegel Fabrik i Götheborg. 192 x 79.
Repor. Skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.