MATTA, seminatik sannolikt Östeuropa. Ca 234 x 136.

Brun botten med rund, polykrom medaljong och akantusblad. Mörkbrun huvudbård med ranka av akantusblad och buketter.

Något ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar. Sidorna med smärre trampveck, en kortsida med skador.

Utropspris
4 000 SEK