KOKBÖCKER, 2 st, "Hielpreda i Hushållningen för unga Fruentimmer" av C. Warg, 8:e upplagan, Stockholm 1784.

Även "Kok-Konsten som vetenskap och konst..." av Ch. Em. Hagdahl, Stockholm 1891. Halvfranska skinnband.

Slitage, repor, smärre hörnskador, fläckar, ej genomgångna.

Proveniens

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Utropspris
1 500 SEK