PARTI STENGODS, 7 delar, bla Gunnar Nylund samt Stig Lindberg Rörstrand resp Gustavsberg.

3 miniatyrvaser Stig Lindberg Gustavsberg. H 2,5-7. Vas med hänkel samt båtformad skål Gunnar Nylund Rörstrand. H 5-9,5. Skål brun glasyr Carl-Harry Stålhane Rörstrand. H 3. Rund vas Vivi Calissendorf. H 4.

Smärre slitage. Minsta Stig Lindberg vasen samt Vivi Calissendorf med smärre kantnagg.

Utropspris
1 500 SEK