Blomsterdekor. 11 låga kaffekoppar med fat, Berlin. 2+10 udda koppar med fat, bla Meisen och Berlin. H 4-6 . 6 koppar utan fat medföljer.
Slitage, enstaka nagg och spricka, några andrasortering.