Två cigarrettetuier varav ett Jens Sisgaard 1944 det andra med svenska importstämplar, oktagonal puderdosa med spegel Atelier Borgila Stockholm 1943, brevkniv Atelier Borgila 1936. Större cigarettetui med senare monterat Christian X av Danmarks jubileumsemblem från 1940. L 8-18.
Repor. Slitage. Bucklor.