Förgyllt trä. Rak form. Överdelen med dekor av sköld, hjälm och bladverk. Spegel flankerad av bladhölstrade, kannelerade kolonner med avslutande mascaroner. Tudelat glas. 164 x 85.
Slitage. Skador. Dekormelement saknas. Sprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.