BORDSLAMPA, nysilver, C R Carlström, jugend, tid 1900-tal.

Hamrad dekor, konturerad fot, räfflat skaft. Stpl CR Carlström. H 24,5 (exkl lamphållare).

Ej funktionstestad. Mindre slitage.

Utropspris
1 500 SEK