BOKVERK, 6 vol, "Travels in Various Countries of Europe Asia and Africa" av E.D. Clarke, London 1810-19.

Även "The Life and Remains of The Rev E.D. Clarke", London 1814. Illustrerade. Helfranska skinnband.

Olika upplagor. Slitage, skador på bokbanden, några band med lösa pärmar, lagningar, ej genomgångna.

Proveniens

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Utropspris
3 000 SEK