Även "The Life and Remains of The Rev E.D. Clarke", London 1814. Illustrerade. Helfranska skinnband.
Olika upplagor. Slitage, skador på bokbanden, några band med lösa pärmar, lagningar, ej genomgångna.
Arne Nilssons samling, Sandviken.