6 små skedar med gudom, L 9. 7 pokaler, olika utföranden, H 4,5-13. 2 servettringar, olika utföranden. Smörkniv. 4 delars servis med monogram "HR" bestående av bordskniv, bordsgaffel, bordssked, samt smörryttare. Sked L 12. Mugg. Ask, klädd med trä invändigt, L 15,5, B 9, H 3,5.
Slitage. Repor. Gravyr. Knivar med blad i rostfritt stål samt ask ej inkluderade i vikt.