Mindre stop, två ljusstakar med blått glas invändes, korg med hänkel, cigarettetui, ram, två flakonger i glas och silver. D ca 4-5,5. L ca 10. H ca 3-11.
Slitage. Repor. Anlöpningar. Mindre bucklor på ljusstakar och stop. Ram ej inräknad i vikt.