Vitlackerade, delvis bronserade. Välvd stoppad rygg, stoppad sits. Karmar och sarger med bladstav. Kannelerade bladhölstrade överkragade ben med rosettanfanger i pastellage.
Slitage, smärre skador och glipor, färgbortfall.