LUCAS VAN LEYDEN, kopparstick, "The conversation of Saint Paul", 1509.
Figural scen. I etat av III före M Petris adress, vattenmärke gothic P (jmf Briquet 8535, daterat 1507 och 8536, dat 1519) 29x41.
Skador, revor, lagningar, retuscher, vertikalt mittveck som brukligt.
Hollstein 107.