SKRIN på BENSTÄLLNING, 1700-tal.

Betsat trä. Organiska beslag i järn. Vridna och kopplade ben. Ca 54x55. H ca 84.

Slitage. Sprickor. Repor. Reparerad med senare betsning och ommålade beslag. Senare benställning. Något ostadig. Låst. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK