KRÄFTASSIETTER, 12 st samt snarlik SKÅL, porslin, 1900-talets första hälft.

Dekor av kräftor. Assietternas Diam 20. Skålens Diam 22.

Skål med fotnagg. Glasyrslitage,

Utropspris
1 500 SEK