Även bla "Antique Watches" av TP Camerer Cuss, 1976, "Empiren i Sverige" Udevalla 1991, "Diamanter" 1982, "Carl Fabergé" av A Kenneth Snowman, 1989, "Collecting Glass" av Norman W Webber. Olika typer av bokband.
Slitage, några pappersomslag med skador, ej genomgångna.