12 mattallrikar, 3 djupa tallrikar, 6 assietter, 3 mindre assietter, 1 fiskfat, 1 terrin med lock, 2 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, 1 soppterrin.
Slitage och skador. Krackelerat, missfärgat. Några nagg och sprickor. Terrin med lock med lagad lockknopp.