"Riga 1201-1901, Ehrenpreis des Rigaer Börsen Domile".
Förgylld invändigt. Bukig form nedtill runt livet. Driven dekor. Minnesgravyr. H 31.
Slitage. Smärre märken och repor. Fläckar.