SKÄNK, gustaviansk stil, omkring sekelskiftet 1900

Vitmålad. Räfflade dörrar med mässingsbeslag. Avsmalnade ben. Marmorskiva. Invändiga lådor. L ca 80, b ca 45, h ca 73.

Slitage. Fläckar. Färgbortfall. Repor/Rispor. Sprickor. Krackeleringar. Sprickor.

Utropspris
2 000 SEK