Björk. Bestående av månbord med balusterformade ben med arkantusdekor. 6 stolar med genombruten rygg och stoppad sits. Dekor av arkantusblad. 2 inläggsskivor. D ca 110. H ca 72.
Bruksslitage. Smärre märken och repor. Litet märke på bordsskivan.