PARTI SERVERINGSKÄRL, 6 st, nysilver, 1800-1900-tal.
Bricka, tot. l 66. Strl 42 x 31.
Kaffekanna samt mjölkkanna, h 22-17. Skaften av ben.
Serveringskärl med lock, diam. 20,5.
Sockerskål samt gräddsnäcka, finska stämplar, h 10.5.
Slitage, förgyllning slitage, bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.