2 kannor, såsbåt på fot, tekanna, kaffekanna, 2 gräddsnipor, smörterrin, 2 lockkarotter, 6 äggkoppar, 5 smörknivshållare, 4 uppläggningsfat, 5 skålar, 8 underlägg, 18 assietter, 18 djupa tallrikar, 7 förrättstallrikar, 16 tallrikar, 9 kaffekoppar med fat, 19 tekoppar med fat,
Bruksslitage, tillverkningsdefekter, missfärgningar, krackelyrer, 11 delar med flisa/flisor, 6 delar med sprickor, 5 delar med nagg . 9 kaffekoppsfat medföljer