BESTICKUPPSÄTTNING, 64 delar, silver, Tyskland, 1900-talets första hälft. Tot. vikt. ca 3595 g

6 Gafflar, l 22.
6 Knivar, l 25,5.
6 Gafflar, l 18,5.
6 Knivar, l 21,5.
6 Gafflar, l 15.
6 Knivar, l 15.
6 Fiskgafflar, l 17,5.
6 Fiskknivar, l 21.
6 Skedar, l 21,5.
6 Skedar, l 15.
Förläggare, l 30.
Såssked, l 19.
Serveringssked, l 25,5.
Stekgaffel, l 25.

Sedvanligt slitage.

Utropspris
1 700 EUR