4 kaffekoppar Kanton 1800-tal. H 5,5. Kaffekopp med målad figurscen 1700-tal. H 6. Skål famille rose 1700-tal. Diam 8,5. Tallrik Kanton 1800-tal. Diam 25. Tallrik blåvit dekor 1700-tal. Diam 23. Fat 3 st Imari Japan omkring 1900. Diam 21,5-30. Skålar 2 st blåvit dekor 1900-tal. H 4.
Flertal delar med nagg, sprickor. Slitage.