Metallunderrede. Flätad korg i rotting. Svarvat handtag i trä. Uppfällbar sufflett i svart galon. B ca 54. L ca 118. H ca 84.
Slitage. Skador på korg. Rost. Löst underrede till handtag. Något ostadig. Sufflett lös. Hål i sufflett.