Olika modeller, vissa även stämplade Carl Hoff, Helsingborg. Bestående av, 16 bordsgafflar, matgaffel, 12 bordsskedar, 6 matskedar, tesked, 25 kaffeskedar, 12 moccaskedar, 2 marmeladskedar. 24 matknivar i nysilver medföljer.
Slitage. Repor. Anlöpningar. Monogramgravyr. Knivar i nysilver ej inräknade i vikt.