Laserat i ljusgrönt. Runt bord (diam 118, H 75) med 3 iläggskivor (vardera 50, total L 268). 8 stolar samt skänk, modell Sofiero, med 3 dörrar och 3 lådor, H86 B49 L150. Nyckel finns.
Bruksslitage, Stödben saknas. iläggskiva m smärre färgbortfall, 1 iläggskiva m lagning i sarg. Skänken med utskuret hål på baksidan.