Ramar och sarger med bladbård. Kannelerade överkragade ben med rosettanfanger.
Slitage. Senare bemålning. Senare klädsel. Färgslitage. Märken och repor. Torrsprickor. Äldre lagningar. Förstärkning i ryggramen med skruv. Sprickor. Maskstunget. Smärre skador på överkragningen.