Lukt samt snusdosor. Ovalt formade med floral dekor och organiska bårder. Rektangulär med organisk dekor och insida, utländska stämplar. Figurativt motiv med utländska stämplar. D ca 5-7. B ca 3-5. H ca 1-2.
Monogramgravyr. Slitage. Anlöpningar. Repor. Smärre bucklor.