FÖRVARINGSBURK, plåt, Kooperativa, 1900-talets första hälft/mitt.

I form av ett flygplan. Litograferad i rött med gula detaljer. Gula vingar. Märkt ÖB Ö. L ca 31. Vingbredd ca 36.

Slitage. Repor. Rispor. Skador i lacken. Fläckar. Senare bemålning på propeller och hjul.

Utropspris
1 500 SEK