1 av mästare Johan Schröder, Landskrona, 1797.
2 av mästare Wilhelm Smedberg, Karlstad, 1787 respektive 1797.
1 råttsvanssked av Wolter Siewers (1697-1722), Norrköping.
1 troligen av Johan Martin Zimmerman (1725-1770), Göteborg.
Bruksslitage, gravyr, bucklor.